Oversize Hoodieler: 4.0

2020 yılı hepimizin için çok zorlu bir dönem olarak tarihe geçti. Gelin 2021’de hep beraber biraz da güzel şeylerden bahsedelim.

2020'nin trendlerinden biri olarak sayılabilecek oversize hoodieleri hepimiz yakından tanıyoruz. Oversize hoodieleri, çoğumuz aslında rahatlığı için tercih ediyor olsak da rahatlıkla birlikte şıklığı da göz önünde bulunduranlarımız vardır. Ayrıca bu hem rahat hem de şık stilleri oluşturabilmeniz için gereken kıyafetlerin çoğu muhtemelen dolabınızda bulunmaktadır.

“Stil, en karmaşık şeyleri, en kolay yoldan anlatmaktır.”-Jean Cocteau

Son döneme damga vuran oversize hoodieleri diğer parçalarla nasıl kombinleyebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin :)

Stil 1: Ceketler

Hepimiz ceketlerin asıl olarak iş hayatında tercih edildiğini biliyoruz. Ceketlerin rahatlıkları sorgulanabilir olsa da şıklıkları tartışılamaz ama bu şıklığı rahatlıkla dengelemek de son derece mümkün.

Yapmanız gereken tek şey elinize bir hoodie alıp üstüne bir ceket geçirmek.

Herhangi bir renkte hoodie seçebilir ve uygun bir ceket rengiyle kombinleyebilirsiniz.

Ancak dikkat edilmesi gereken bir konu var; eğer ceketiniz tek renk değilse ve belirli şekiller barındırıyorsa hoodienizi tek renk seçmelisiniz. Yoksa biraz gözü yoran bir kombin oluşturabilirsiniz.

Eğer hoodieniz karışık renklerden oluşuyorsa o zaman da ceketinizi tek renk seçmeniz görüntü açısından daha uygun olabilir.

Örnek stil tipi:

1 2

Ceket-hoodie kombininizi hem bir eşortman altıyla hem de bir pantolonla tamamlayabilirsiniz. Tamamiyle sizin zevkinize kalmış bir şeçimdir.

Stil 2: Oversize Tshirtler

Üzerinize rahat bir oversize hoodie giyip, hoodienizin üzerine de geniş baskılı oversize bir tshirt geçirebilirsiniz. Eğer hoodieniz boyu uzun ise kıyafetinizle elbise görüntüsü de yaratabilirsiniz. Eğer hoodieniz uzun değil normal bir boyda ise altına bir yüksek bel pantolon giyip stilinizi tamamlayabilirsiniz.

Örnek stil:

4

Stil 3: Kabanlar

Oversize hoodilerinizi geniş oversize kabanlarınızla da kombinleyebilirsiniz. Dilerseniz takım olarak bir hoodie ve (tek renk bir takım da olabilir) eşofman altı seçip giyebilirsiniz, dilerseniz de hoodielerinizi bir pantolon ile kombinleyebilirsiniz.

Örnek stil:

56

“İster bembeyaz ister pespembe olsun tek renk giyinmek her spor tarza şıklık katmanın kolay ve kesin bir yolu.” -Nadia Sarwar

Stil 4: Kot Mont

Bir diğer kombin önerimizde; hoodie ile birlikte kot ceket kombinlemek.

7

Kot mont- hoodie ikilisinin altına hem uygun bir eşortman altı hem de bir pantolon tercih edebilirsiniz.

Umarız ki verdiğimiz kombin önerileri sizin için yararlı olmuştur. Kafanızda yeni ve yaratıcı kombin önerileri oluşturabilmişizdir. Ancak her ne olursa olsun her koşulda rahat ve kendinizi iyi hissettiğiniz kıyafetleri giymenizi temenni ederiz. Unutmayın ki herkesin kendine göre bir stili vardır ve kendi modamızı kendi isteklerimiz ve arzularımız sonucunda şekillendirebiliriz.

“Bir kadının yüzündeki ifade, üzerindeki giysiden çok daha önemlidir.” - Dale Carnegie

  • Freely Really Ekibi