Oversize Modası: Rahatlığı Tarzınla Kombinle

“Eğer bir kıyafeti sadece şık veya moda olduğu için giyiyorsanız ama kendinizi mutsuz veya rahatsız hissediyorsanız her zaman size tavsiyem şık olmak yerine mutlu olmanızdır. Mutlu olmak çok daha iyi.” – Iris Apfel

Ne giydiğimiz, nasıl gözüktüğümüz şüphesiz günlük hayatımızda enerjimizi etkiliyor fakat klasik moda anlayışlarında rahatlık ve şıklık birbirini tam olarak tamamlayamıyor. Bir tarz oluşturup o tarzla hem rahat hem tarz hissetmek, özgür ve yaratıcı olmak biraz ilham meselesi. Aslında tüm olay, parçaları kullanmayı bilmek. Bir parçayı kombinlemek, evinize aldığınız bir eşyayı onu en güzel gösterecek yere koymak gibidir. Bu bağlamda kombin yapmak biraz resim yapmaya da benzer. Renkler, şekiller, görseller ve uyum bir bütün yaratmak için birer parça. Biz de Freely Really olarak size büyük resmin birer parçası olan rahatlığı ve yaratıcılığı sunuyoruz. Bu nedenle sizler için ilham alabileceğiniz oversize kombin fikirlerini derledik.

Bisikletçi Şortları

2 1

Genellikle sporda giydiğimiz fakat günlük hayatta ‘’çok spor kaçar’’ diye kombinlemekte zorluk çektiğimiz bisikletçi şortlarını oversize tişörtlerle kombinlemek sportif havayı tasarım tişörtlerle tarz hale getirmenin yollarından biri. Ayrıca oversize tişörtün bol görünümü göz yormayan bir hale getirip bol giyinirken fitliği de ön plana çıkarmak için iyi bir fikir. Kalın zincirler, halka küpeler ve uzun askılı kol çantalarıyla da kombininize hareket katabilirsiniz.

3 4

Özellikle sonbahar aylarında bisikletçi şortları hoodieler ile de kombinleyebilir, havaların dengesiz olduğu ve ne giyeceğimize karar veremediğimiz dönemlerde günlük, cool bir görünüm oluşturabilirsiniz. Hatta şıklık da eksik olmasın derseniz, halka küpeler ve yüzüklerle de günlük tarzınıza hareketlilik getirebilirsiniz.

Elbise Görünümü Yaratmak: Oversize Ve Kemer

6 5

Elbise boyutlarında oversize tişörtleri bel kıvrımından kemerle destekleyerek vücut hatlarını ortaya çıkarabilir, oversize tarza renk getirebilirsiniz. Kombininizi zincir kolyelerle tamamlayabilir, daha havalı bir görünüm için büyük tokalı kemerler kullanabilirsiniz.

Zıtların Uyumu

7 8

Şık parçaları basic parçalarla kombinlemek neden olmasın? Biz deri pantolon, hoodie uyumunu çok beğendik! Yüksek topuklu botlara, şık çantalara ve klasik parçalara rahatlık rötuşu. Parçalar birbiriyle konuşuyorsa modada her şey mümkün.

Kış Modu

9 10

Hoodie ve eşofman ikilisini kaşe gibi klasik çizgi ceketlerle kombinlemek mümkün; renkli çoraplar, sneakerlar ve berelerle tamamlayacağınız, soğuk günlerde tarz ve rahat olmanızı sağlayacak birleşimler. Önceki başlığımızda da olduğu gibi klasik çizgileri rahatlıkla buluşturmak belki de orta yolu bulup her şeyden biraz olmak ve tarzınızı oluşturmanın bir yolu.

Jean İkonluğu

12 11

Kalın hoodieler ile kalın montlar giymek bazı havalarda aşırıya kaçabiliyor. Bu neden kalın hoodilerinizi kot ceketlerle birleştirmek hava değişimlerinde ve özellikle sonbaharda kurtarıcı bir kombin olabilir. Büyük cüzdanlar ve saatlerle son dokunuşları yapabilir, günlük kombinlerinizde jean havasıyla rahatlığı harmanlayabilirsiniz.

Son olarak kendiniz hissettiğiniz her an özgür ve özgün olduğunuzu, ruhunuza yakışan her şeyin üzerinize de yakıştığını söylemek isteriz. Freely Really olarak bu yazımızda sizinle oversize modasına dair fikirlerimizi paylaştık. Bambaşka fikirler, kombinler, modaya ve en çok da yaratıcılığa dair her şey için buradayız!

“Tarz, konuşmadan kim olduğunuzu göstermenin bir yoludur.” – Rachel Zoe

Freely Really Ailesi